Akcesoria drewniane do domu - co warto kupić?

Opublikowany : 2020-02-07 - Kategorie : Porady

Drewno jest produktem naturalnym, które do wnętrza domu wprowadza swojski klimat gloryfikujący piękno przyrody. Akcesoria drewniane do wyposażenia wnętrz są jedyne i niepowtarzalne, ponieważ w naturze nie odnajdzie się dwóch takich samych wzorów słojów. Drewniane dodatki są ważnymi elementami aranżacyjnymi, które wnętrzu dodają ciepła i przytulności.

akcesoria drewniane do domu

Drewniane akcesoria - trend na 2020 rok

Akcesoria drzewne urzekają swoją naturalnością i to przede wszystkim z tego powodu od lat są obecne w wyposażeniu wnętrz w stylu skandynawskim, rustykalnym, vintage. Drewno w wykończeniu i aranżacji wnętrz kojarzy się z klasyką, tradycją, swojskim i ponadczasowym charakterem, które domowemu zaciszu dodaje przytulności. Drewno jest materiałem elastycznym pod względem możliwości, jakie oferuje. Można z niego wykonać meble, podłogi, panele naścienne czy dodatki i akcesoria. Przedmioty te urzekają swoim oryginalnym i wyjątkowym wyglądem, niepowtarzalnym kształtem, strukturą i niebanalnością kompozycji, jakie można osiągnąć z pomocą dodatków z drewna.

Ponadto trend ekologiczny jest dominującym w roku 2020 w aranżacji wnętrz. W dobie ciągle wzrastającej świadomości ekologicznej i potrzeby dbania o środowisko naturalne konsumenci rozsądniej dokonują wyboru ubrań, dodatków czy przedmiotów codziennego użytku. Większą uwagę przykłada się do recyklingu i ponownego wykorzystania rzeczy. Także w trendach króluje zasada zero waste.

Umacnia się trend życia w zgodzie z naturą - nie tylko pod względem ograniczania szkodliwych i zagrażających środowisku materiałów. Kolorami ziemi oraz naturalnymi przedmiotami chcemy także otaczać się w domu. Trendy aranżacyjne na rok 2020 pokazują, że akcesoria drzewne oraz inne dodatki nawiązujące do natury i ekologii, to wiodący styl aranżacyjny, który pozytywnie wpływa na psychikę. W otoczeniu naturalnych dodatków lepiej się wypoczywa, gdyż kolory ziemi koją zmysły i sprawiają, że dom staje się ostoją.

Akcesoria drewniane do domu są trwałe i ponadczasowe, a przy tym wpasują się w każdą aranżację wnętrza - niezależnie od preferowanego stylu.

Akcesoria drzewne do domu

Drewniane elementy są popularnym dodatkiem aranżacyjnym, ale też budowlanym. Drewno jest szlachetne i kunsztowne, łączy w sobie ponadczasową klasykę z elegancją i dobrym gustem. Akcesoria drzewne - nawet do wnętrza minimalistycznego i dość surowego - wprowadzą ciepło i przytulność. Co ważne, drewniane dodatki w swej całej prostocie są piękne i wpisujące się w ekologiczną zasadę ponownego wykorzystywania, dzięki czemu z pozoru zwykły kawałek bloku drewnianego, może stać się niebanalnym stolikiem kawowym.

Drzewne akcesoria i meble królują przede wszystkim w stylu rustykalnym, vintage czy skandynawskim, ale ten subtelny element wpisze się w każdą aranżację. Jakie więc akcesoria drewniane do domu warto kupić?

Surowa struktura drewna sama w sobie jest piękna i wystarczająca, dlatego dla jej bryły trzeba zachować szacunek.

  • Stolik kawowy - drewniana ława do salonu czy niewielki stolik dębowy wykonany z jednej bryły drewna to designerski i zarazem prosty sposób na upiększenie wnętrza. To jedyny w swoim rodzaju i pomysłowy sposób na stół do salonu, który jest w 100% naturalny. Wielkość stolika sprawia, że jest to doskonały element dopełniający wnętrze salonu. Dębowy stolik do salonu będzie idealny dla osób, które poszukują niebanalnych rozwiązań aranżacyjnych. Drewniane stoliki impregnowane są naturalnym olejem lub woskiem.

stolik kawowy

  • Wieszak na biżuterię i klucze - z pozoru zwykły kawałek drewna można wykorzystać w kreatywny sposób. Własnoręcznie robione dębowe wieszaki na biżuterię i klucze to świetny sposób na organizację w designerskim stylu. Naturalny wieszak na biżuterię i klucze jest prostym dodatkiem, który w subtelny sposób wpisze się w aranżację pomieszczenia.

  • Plastry drewna - to jeden z najbardziej popularnych i najchętniej wykorzystywanych akcesoriów drzewnych. Plastry dębowe znajdują zastosowanie w domach, jak i na zorganizowanych imprezach - takich jak wesele. Szczególnie tam wpisują się w aranżację w stylu rustykalnym czy boho i stanowią ciekawe uzupełnienie wystroju. Krążki drewna stosuje się jako podkładki pod kubki, wazony czy świeczniki.

plastry drewna

  • Obrazy drewniane - martwa natura w swojej najprostszej formie, w 100% inspirowana przyrodą i ekologią. Obrazy naturą malowane wykonywane są na dębowej desce i ozdobione suszonymi owocami czy kwiatami.

obrazy drewniane

Drewniane akcesoria do ogrodu

To szczególnie w ogrodach drewniane akcesoria cieszą się największym uznaniem i zainteresowaniem, gdyż w sposób naturalny komponują się z zielenią pejzażu - tworząc tym samym spójny obraz. Drewniane ławy i stoły do ogrodu nie zakłócają infrastruktury, a za to dodają jej swojskiego charakteru. Ławy z drewna będą doskonałym dodatkiem do relaksu na łonie natury. Ławy i stoły wykonane są ręcznie z użyciem tylko ekologicznych materiałów.

  • Stoły i ławy drewniane - kojarzą się z wakacyjną sielanką, długimi spacerami po lesie, wiejskim krajobrazem, biwakowaniem i ogniskiem. Te akcesoria drewniane budzą ciepłe wspomnienia, przypominają o beztroskim czasie dzieciństwa, w którym natura nie była zmącona przez technologiczny postęp. Stoły i ławy drewniane do aranżacji ogrodu wpiszą się w zielony krajobraz oraz staną się miejscem kontemplacji i relaksu na świeżym powietrzu, czy przy dźwiękach drewna wypalającego się w ognisku. Ławy i stoły z drewna poddawane są jak najmniejszej obróbce, aby zachowały swój pierwotny charakter i naturalną bryłę. Drewno jest materiałem wytrzymałym i ponadczasowym, dlatego ławy i stoły posłużą latami.

ławy drewniane

Jak dbać o akcesoria z drewna?

Drewno, jako materiał naturalny, wymaga odpowiedniej konserwacji i czyszczenia - zwłaszcza jeśli jest ono wystawione na działanie warunków atmosferycznych. Ociosana bryła z czasem może się poddać upływowi czasu, dlatego warto dbać o to, by przez lata nie straciła na swym wyglądzie.

Przede wszystkim akcesoriów drewnianych nie należy czyścić przy pomocy agresywnych detergentów, gdyż mogą one nie tylko zniszczyć naturalną powłokę, ale też szkodliwe środki mogą wniknąć w strukturę drewna, powodując jego degradację.

Domowe akcesoria i meble najlepiej czyścić na sucho ścierając z nich - za pomocą specjalnej zmiotki - kurz i osady. Stoliki z naturalnego drewna wystarczy tylko przetrzeć wodą z mydłem. Warto również zaimpregnować drewno olejem.

Inaczej dba się o drewniane meble ogrodowe. Poza sezonem najlepiej przechowywać je w suchym miejscu, w którym panuje temperatura powyżej zera. Warto je okryć folią lub materiałem. Meble chroni się wtedy przed niekorzystnym działaniem mrozu czy deszczu. Wilgoć może przyczyniać się do powstawania grzybów.

Drewniane meble nie mogą być zbyt długo narażone na działanie wilgoci, gdyż na ich bryle mogą pojawić się pęknięcia, a same ławy i stoły może pokryć zielony nalot. Meble trzeba zaimpregnować, co można uczynić w naturalny sposób z pomocą wosku czy oleju.

Drewniane akcesoria do domu i ogrodu

Rustykalny klimat, który zbliża do natury, można osiągnąć za pośrednictwem akcesoriów drzewnych. Warto otaczać się takimi przedmiotami w swoim domu, gdyż ich surowy charakter dodaje wnętrzu przytulnego ciepła. Na eWood.pl znajdziesz dodatki drewniane dla domu i ogrodu, które oddają nasze zamiłowanie do przyrody i jej naturalnego piękna.

Może Cię zainteresować:

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)