Drewno na ścianie w sypialni – dlaczego warto zastosować w aranżacji?

Opublikowany : 2022-05-16 - Kategorie : Ogólne

drewno na ścianie w sypialni

Drewno na ścianie w sypialni to znakomite rozwiązanie, niezależnie od stylu aranżacji. Tego rodzaju elementy ozdobne doskonale uzupełnią wnętrza nowoczesne, klasyczne, skandynawskie czy rustykalne. Jednocześnie to bardzo uniwersalna forma dekoracji, która z pewnością przyczyni się do stworzenia przytulnej atmosfery, a także wyciszy wnętrze.

Drewno na ścianie w sypialni – pomysł, który warto wykorzystać

Drewniane deski są ponadczasowe, dzięki czemu nigdy nie wyjdą z mody, nawet pomimo często zmieniających się trendów wnętrzarskich. To jeden z powodów, dla których warto zdecydować się na wykonanie ściany pokrytej tym surowcem. Drewno to trwały, wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał, dzięki czemu przez wiele lat będzie prezentować się estetycznie w każdym wnętrzu.

Urządzając pomieszczenie w stanie deweloperskim lub dokonując generalnego remontu, warto zwrócić szczególną uwagę na wykorzystywane materiały, gdyż tego rodzaju inwestycje powinny być dobrze przemyślane. Tylko w takim przypadku nie będziemy żałować poniesionych kosztów, a efekt będzie w pełni zadowalający i satysfakcjonujący.

Przeczytaj także: Drewno na ścianie w salonie – pomysły na aranżacje

Drewno na ścianie w sypialni – aranżacje w stylu nowoczesnym

Sypialnia z lamelami znakomicie wpisuje się w nowoczesne trendy, w których dominuje minimalizm, surowość i elegancja. Drewno, podobnie jak fornir, z którego produkuje się meble czy panele układane na podłodze, coraz częściej wykorzystywane jest również do ozdabiania ścian w modernistycznych aranżacjach. W przypadku tego rodzaju elementu dekoracyjnego możemy z powodzeniem zrezygnować z innych ozdób, np. w postaci obrazów czy plakatów.

Zachowanie wizualnego ładu i harmonii w nowoczesnych wnętrzach to podstawa. W ich przypadku nie ma miejsca na chaos czy nieporządek. Z tego względu bardzo często rezygnujemy z dużej ilości drobnych dodatków na rzecz zupełnie nowych inspiracji znalezionych w internecie czy magazynach dotyczących projektowania i aranżacji przestrzeni domowych. Ponadto drewniana ściana jest świetnym zamiennikiem powierzchni pokrytej białą lub kolorową farbą i znakomicie pasuje do wszystkich elementów wyposażenia. Dzięki temu nawet w przypadku chęci zmiany stylu aranżacji deski będą mogły pozostać na swoim miejscu.

Drewno na ścianie w sypialni – inspiracje w stylu klasycznym

Sypialnia z drewnem to również idealny pomysł na stworzenie wnętrza w stylu klasycznym. Tradycyjne aranżacje wyróżniają się ponadczasowością, ciepłymi kolorami i rozwiązaniami, które sprawdzają się już od wielu lat. Z tego względu w większości z nich można już na pierwszym planie zauważyć dużą ilość różnych gatunków drewna, które znakomicie się ze sobą łączą.

Ponadto w klasycznym stylu bardzo często dominuje boazeria, a popularne dziś lamele są dla niej idealną alternatywą w nowocześniejszej formie. W ostatnich latach można było wielokrotnie przekonać się, że moda nierzadko zatacza koło, dlatego też możemy zauważyć w mniejszym lub większym stopniu powrót do korzeni. Ta sama reguła dotyczy aranżacji wnętrz, szczególnie gdy cenimy sobie styl klasyczny lub rustykalny klimat w domu.

Przeczytaj także: Drewno na ścianie w kuchni – inspiracje

Lamele w sypialni – w jakim miejscu je zastosować?

Lamele w sypialni można zastosować w różnych miejscach, jednak najpopularniejszym rozwiązaniem jest zamontowanie ich za zagłówkiem łóżka. W ten sposób doskonale dopełnimy przestrzeń, która już na pierwszy rzut oka będzie przyjemniejsza w odbiorze. Boazeria równie ciekawie prezentuje się za toaletką, gdyż doskonale wypełnia pustą ścianę.

Pozbawiona ozdób powierzchnia może wyglądać zbyt surowo i nieprzyjemnie. Właśnie z tego względu w pomieszczeniu sypialnianym powinniśmy przede wszystkim zadbać o stworzenie przytulnej atmosfery. Wbrew pozorom, poza miłymi i przyjemnymi w dotyku materiałami, poduszkami ozdobnymi czy miękkim dywanem, drewno może wizualnie ocieplić każde wnętrze. Szczególnie gdy w tym celu wykorzystamy boazerię.

Sypialnia z drewnem – gdzie kupić wysokiej jakości deski?

Na ścianach warto stosować wyłącznie najwyższej jakości naturalne materiały, które zapewniają wieloletnią trwałość w porównaniu do zwykłej sklejki. Na rynku dostępny jest ogromny wybór surowców dostępnych w wielu kolorach, szczególnie gdy zwrócimy uwagę na ofertę firmy Ewood specjalizującej się w sprzedaży lameli drewnianych w szerokiej gamie gatunków krajowego i egzotycznego drewna. To idealne miejsce na sprawdzone i korzystne zakupy wysokiej klasy produktów wykorzystywanych podczas aranżacji wnętrz, w tym również wykończenia ścian i podłóg.

Przeczytaj także: Taras drewniany — jak zaprojektować i zbudować?

Sypialnia z lamelami – jak dbać o drewnianą ścianę?

Ściana w sypialni wykonana z drewna jest łatwa w pielęgnacji. Wystarczy regularnie wykonywać jej czyszczenie w całości przy wykorzystaniu odpowiednich preparatów. W zależności od wybranego materiału konieczne jest używanie środków, które nie zniszczą powierzchni, a jednocześnie pozwolą zachować ją w nienagannym stanie.

FAQ:

1. Jak wykonać drewnianą ścianę w sypialni?

Wykonanie ściany z desek w sypialni warto zlecić doświadczonym fachowcom, aby mieć pewność prawidłowego montażu wszystkich elementów. W tego rodzaju pracy istotna jest wiedza, precyzja i wykorzystanie profesjonalnych narzędzi i akcesoriów.

2. Lamele w sypialni – ciemne czy jasne drewno?

Kolor drewna ma ogromne znaczenie. Odcień lameli warto dopasować do pozostałych elementów wyposażenia, w tym szaf i ramy łóżka, aby uzyskać spójną i harmonijną aranżację. Jasne lamele znakomicie uzupełnią skandynawskie wnętrza, natomiast ciemniejsze elementy doskonale sprawdzą się w nowoczesnych sypialniach.

3. Sypialnia z lamelami – jaki styl aranżacji wybrać?

Ściana w sypialni pokryta lamelami, nazywana boazerią, jest ciekawym pomysłem i pasuje niemal do aranżacji każdego pomieszczenia. Tego rodzaju elementy dekoracyjne można z powodzeniem wykorzystać podczas urządzania pokoju sypialnianego w stylu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym, skandynawskim czy minimalistycznym. Dzięki nim pomieszczenie zyska ponadczasowy charakter.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)