Skład drewna - co powinien mieć w ofercie?

Opublikowany : 2020-06-19 - Kategorie : Ogólne

Składy drewna, tartaki - wszyscy wiemy, z czym związane są te miejsca, ale czy wiemy, co tak naprawdę możemy znaleźć w ich ofercie? Okazuje się, że asortyment drewna jest bardzo zróżnicowany, a poza zwykłymi deskami możemy otrzymać także różne rodzaje drewnianych produktów. Co dokładnie oferują nam składy drewna?

skład drewna

Kantówki - czym są i jakie rodzaje znajdziemy w składzie drewna

Kantówka to belka o kwadratowym przekroju, która cieszy się dużym powodzeniem przy tworzeniu różnego rodzaju konstrukcji drewnianych. Bardzo często nazywa się ją zamiennie legarem. W składach drewna znajdziemy zazwyczaj kantówki strugane lub niestrugane, a występują one również w wersji klejonej. Popularność ten materiał zawdzięcza możliwości łatwego przycinania według uznania oraz dostępności różnych gotowych wymiarów.

Kantówki drewniane strugane

Kantówki tego typu są poddawane specjalnej obróbce. Najczęściej przechodzą one proces heblowania bądź strugania. Powoduje to, że otrzymujemy drewno o gładkiej powierzchni i konkretnych wymiarach. Kantówki drewniane strugane nie potrzebują już dodatkowego szlifowania i w momencie zakupu są odpowiednio przygotowane do malowania. Jeżeli drewno będzie miało kontakt ze skórą, warto zdecydować się właśnie na ten rodzaj, ponieważ ryzyko drzazg jest w tym przypadku zminimalizowane do zera.

Zobacz nasze kantówki!

kantówki

Koszt kantówki - cennik

Cena kantówki jest zależna od jej rozmiaru oraz rodzaju. W naszym sklepie posiadamy kantówki o wymiarach 10x10, 15x15, 20x20, 25x25, 30x30.To są standardowe wymiary, które posiadamy, jednak jeśli nasi klienci potrzebują kantówek w innych rozmiarach, staramy się wyjść im naprzeciw.

Plastry drewna - element, który można wykorzystać na wiele sposobów

W ofercie składów drewna możesz znaleźć tzw. plastry drewna. Są to krążki, powstałe na skutek cięcia pnia drzewa. Plastry drewniane zyskują coraz większą popularność, szczególnie w branży, związanej z aranżacjami wnętrz. Z drewnianych krążków można stworzyć ciekawą, nietypową dekorację, kompozycję na ślub lub wykorzystać je do ozdoby ścian. Dekoracyjne ścianki wypełnione plastrami drewna pozwalają uzyskać we wnętrzu efekt przytulności, ale i wyrazistego charakteru. Krążki drewna od kilku lat odnajdują się w najnowocześniejszych wnętrzach, ale nie tylko. Drewno w takiej formie wykorzystywane jest również do tworzenia bajkowych ścieżek w ogrodzie, prowadzących do naszego domu czy ogrodowych altanek. Plastry drewna mają bardzo szerokie zastosowanie. Jeżeli chcesz je wykorzystać do realizacji swoich projektów, zajrzyj do składu drewna.

Zobacz nasze plastry!

plastry drewna

Deski z klonu, dębu i wiele innych

W składach drewna znajdziesz wiele desek, wykonanych z różnego rodzaju drewna. Zwykle największą popularnością cieszą się deski dębowe i z klonu. Ich piękny wzór zachwyca, dlatego jest bardzo chętnie wybierany do różnych prac stolarskich oraz aranżacyjnych. Stosowanie desek drewnianych pozwala na uzyskanie przepięknych projektów, a przy tym jest bardzo łatwe. Szczególnie jeśli wykorzystujesz, wspomniane wyżej gatunki drewna to na pewno uzyskasz niezwykły efekt. Deski dębowe posiadają wzór bardziej tradycyjny, charakteryzujący się elegancją, Z kolei klon ma oryginalny i wyjątkowy kształt słojów. Ich linie są cienkie i wyraziste, co zapewnia niepowtarzalny charakter wykonywanych aranżacji czy przedmiotów.

Gdzie kupić deski drewniane?

Jak już wspomnieliśmy, deski drewniane można otrzymać w składach drewna. Z pewnością znajdziesz je również w tartakach czy innych sklepach posiadających w asortymencie drewno. Zwróć jednak uwagę na jakość oraz przygotowanie drewnianych desek.

Co to jest tarcica dębowa?

Tarcicę dębową również możesz znaleźć w składzie drewna. Jest to materiał często wykorzystywany do tworzenia mebli, parapetów czy różnych blatów. Tarcica stosowana jest także do budowy schodów lub jako panele ścienne. Wiemy już, jak ją wykorzystać, ale czym właściwie jest? Tarcica dębowa to produkt drzewny, który powstał w procesie przetarcia okrągłego drewna za pomocą traków. W składach drewna możesz znaleźć tarcicę o różnych stopniach obróbki i o różnych wymiarach.

Lamele drewniane

Jest to rodzaj okleiny naturalnej, wykonanej z litego drewna o grubości 4 mm. Są podobne do fornirów, jednak są nieco grubsze, a przy ich wytwarzaniu nie stosuje się obróbki hydrotermicznej. W składach drewna najczęściej znajdziemy lamele dębowe, jesionowe czy sosnowe. Dzięki temu, że są one wykonywane na zimno, cechuje je wyższa trwałość.

Zobacz nasze lamele!

lamele

W naszym sklepie znajdziesz lamele w trzech rozmiarach:

  • 0 - do drewna o grubości od 10 do 12 mm;
  • 10 - do drewna o grubości od 13 do 15 mm;
  • 20 - do drewna o grubości 16 mm.

Forniry naturalne

Fornir jest to produkt drewniany, wytwarzany poprzez skrawanie wierzchniej powierzchni drewna naturalnego. Są to bardzo cienkie płaty drewna, które można wykorzystać jako okleinę meblową. Jest ona droższa niż zwykła okleina, jednak efekt, który możemy uzyskać przy jej pomocy, jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. W sklepie Ewood znajdziesz forniry wykonane z dębu, jesionu, olchy, buku, sosny, czeczoty czy orzecha amerykańskiego, które będą cieszyły oko każdego fanatyka naturalnego i wyjątkowego wykończenia.

Zobacz nasz fornir!

fornir

Składy drewna posiadają bardzo szeroką ofertę produktów drewnianych. W asortymencie znajdziemy kantówki, drewniane deski, plastry oraz wiele innych. Zróżnicowane są również gatunki drewna, z których są wykonywane oraz ich rozmiary. Składy drewna posiadają bardzo bogaty wachlarz produktów, dlatego warto się nad nimi zastanowić, jeżeli poszukujemy dobrej jakości drewna do wykonywania własnych projektów.

Nasz skład drewna obsługuje klientów z różnych stron Wielkopolski np. Ostrów Wielkopolski, Kalisz, Kępno, Rawicz, Poznań oraz z całego kraju.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)