Deski

Deski

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Deski drewniane - naturalne piękno

Drewniane wykończenie to kwintesencja smaku, wyszukanego gustu, które zachwyca niezależnie od wieku czy stylu aranżowanego wnętrza. Dodatek drewna sprawdzi się zarówno w nowoczesnych pomieszczeniach, jak i w klasycznym designie. Mnogość wzorów desek, wykończeń i szeroka paleta naturalnych barw to niemalże nieograniczone możliwości. Ponadto deski drewniane są bardzo eleganckie, a dzięki ich trwałości są również ponadczasowe. To klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody, a tradycyjne drewno jest najczęściej wybieranym materiałem do aranżacji wnętrz na całym świecie.

Wiele zastosowań desek drewnianych

Deski drewniane to cienka warstwa prawdziwego drewna. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie efektu naturalnego wykończenia oraz wyjątkowo odpornej powierzchni. Deski tego typu mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. Przede wszystkim używane są do wyrobów stolarskich tj. wykończenia schodów czy projekty specjalne. Mogą służyć jako materiał do wykonania mebli czy paneli ściennych. Szeroki zakres zastosowań desek drewnianych sprawia, że są one popularnym naturalnym tworzywem.

Deski z klonu i dębu

Zarówno deski z klonu, jak i dębowe cieszą się ogromną popularnością wśród wszystkich osób poszukujących materiałów do prac stolarskich lub do aranżacji wnętrz. Piękny wzór drewna zarówno dębowego jak i klonowego, daje niesamowity efekt. Stosowanie desek drewnianych jest łatwe i pozwala na tworzenie wyjątkowych projektów, zgodnie z własnymi upodobaniami. Dzięki nim na całym świecie powstają niecodzienne i oryginalne projekty, wyróżniające się niezwykłym charakterem. Kształt słojów desek dębowych jest bardziej tradycyjny, elegancki. Z kolei deski z klonu mają bardziej oryginalny wzór. Linie słojów są w tym przypadku cienkie, mocno wybijające się na gładkiej powierzchni deski. Którą deskę lepiej wybrać? Wszystko zależy od Ciebie i efektu, jaki chcesz osiągnąć.

Gdzie kupić deski dębowe?

Deski dębowe są jednymi z częściej poszukiwanych. Nic dziwnego, w końcu przepięknie prezentują się we wnętrzach. Czyste deski dębowe można otrzymać w składach drewna, natomiast znalezienie desek fornirowanych wymaga już większego wysiłku. Przede wszystkim przy poszukiwaniach warto zwrócić uwagę, na to, ile warstw lakieru zostało utwardzonych światłem UV. To bardzo istotna kwestia, która znacznie wpływa na ich trwałość. W naszym sklepie dostaniesz deski dębowe wysokiej jakości, charakteryzujące się dużym stopniem odporności na zniszczenia.

Co to jest tarcica dębowa?

Tarcica dębowa wykorzystywana jest często do tworzenia mebli, parapetów czy blatów. Jest to materiał, który z powodzeniem radzi sobie w roli schodów czy paneli ściennych. Tarcica dębowa to nic innego jak produkt drzewny, powstający w wyniku przetarcia okrągłego drewna z udziałem traków. Na rynku występują tarcice charakteryzujące się różnym stopniem obróbki drewna dębowego oraz wymiarami.

Tarcica obrzynana i nieobrzynana - jaka jest różnica?

Tarcice można podzielić również na nieobrzynane i obrzynane. Czy się one różnią? Uzyskany rodzaj tarcicy zależy głównie od stopnia zaawansowania obróbki drewna. Nieobrzynana tarcica charakteryzuje się tym, że jej krawędzie po obróbce pozostają z korą. Z kolei tarcica obrzynana poddawana jest obróbce z każdej strony, dzięki czemu posiada ona regularną strukturę. Otrzymywane przetarcia mogą posiadać różne rozmiary. Klasyfikacja tarcic uwzględnia grubość przekroju poprzecznego elementu lub wymiary przekątnej.

Ile kosztuje tarcica dębowa?

Koszty tarcicy dębowej uzależnione są od jej klasy oraz wymiarów. Na rynku dostępne są również tarcice mokre oraz suche, co także może wpływać na cenę. Jeżeli potrzebujesz tarcicy suchej, musisz wziąć pod uwagę, że koszt będzie wyższy. Tarcica mokra będzie tańsza, ale będzie dodatkowo wymagała Twojego wkładu i czasu. W naszej ofercie znajdziesz tarcicę suchą i mokrą w postaci desek, kantówek oraz plastrów, a wszystko to w najkorzystniejszych cenach.