Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Grubość

Grubość

Długość

Długość

Gatunek

Gatunek

Szerokość

Szerokość

Klasa jakości

Klasa jakości

Szerokość

Szerokość

Okleiny naturalne

Okleiny naturalne

Jest 18 produktów.

Pokazano 1-12 z 18 pozycji

Aktywne filtry

Klasa jakości A/A Lamele dębowe 2200 x 200 x 4 [mm] Lamele to produkty z naturalnego, litego drewna, które uzyskujemy w grubości 4 mm.  Zastosowanie: świetnie nadają się do oklejania desek...

Klasa jakości A/A Lamele jesionowe 2200 x 170 x 4 [mm] Lamele to produkty z naturalnego, litego drewna, które uzyskujemy w grubości 4 mm.  Zastosowanie : najczęściej znajduje zastosowanie w...

Klasa jakości RETRO ( sękate) Lamele dębowe 2200 x 200 x 4 [mm] Lamele to produkty z naturalnego, litego drewna, które uzyskujemy w grubości 4 mm.  Zastosowanie: świetnie nadają się do oklejania...

Klasa jakości RETRO - Lamele jesionowe 2200 x 170 x 4 [mm] Lamele to produkty z naturalnego, litego drewna, które uzyskujemy w grubości 4 mm.  Zastosowanie : najczęściej znajduje...

Klasa jakości A/A - Lamele sosnowe 2200 x 170 x 4 [mm] Lamele to produkty z naturalnego, litego drewna Zastosowanie : najczęściej znajduje zastosowanie w produkcji mebli, ścianek...

Fornir to naturalna okleina meblowa, która wykonana jest z pojedynczych płatów drewna, impregnowanych w ostatnim etapie produkcji. Już od wielu lat stosowana jest do odnawiania i ozdabiania mebli. Fornir wyrobił sobie renomę, która powoduje, że bez względu na upływ czasu, materiał uważany jest za luksusowy oraz drogi. Tą trwałą i ekskluzywną okleinę możesz znaleźć w naszym sklepie.

Egzotyczny, dębowy, jesionowy, naturalny - rodzaje forniru

Fornir naturalny wytwarzany jest poprzez skrawanie wierzchniej powierzchni drewna naturalnego. Jest połączeniem poszczególnych płatów z zachowaniem kolejności ścierania drewna. W naszym sklepie znajdziesz forniry wykonane z dębu lub jesionu.

Innym rodzajem forniru jest fornir modyfikowany, znany również jako fornir egzotyczny. Ten rodzaj również powstaje z naturalnego drewna, natomiast często jest barwiony tak, aby po rozcięciu imitował strukturę egzotycznych gatunków.

Okleiny meblowe - sprawdzony sposób na dekoracje

Okleiny meblowe to świetny sposób, aby odmienić wnętrze, dodać nowe dekoracje oraz odświeżyć stare meble. Jest to łatwa droga, aby wprowadzić zmiany w pomieszczeniach i zbudować zupełnie nowy klimat. Okleiny meblowe są bardzo trwałym materiałem, dzięki czemu mogą służyć przez wiele lat. Nie niszczą się szybko, a mnogość wzorów i odcieni pozwala na tworzenie prawdziwych arcydzieł oraz niesamowitych ozdób. Wnętrza, w których wykorzystana została okleina meblowa, nabierają przytulności i naturalności. Wystarczy umieścić w sypialni zagłówek z okleiną imitującą naturalne drewno lub okleić nią stare meble w kuchni, a pomieszczenie zmienia się nie do poznania.

Okleiny meblowe - wykonanie

Okleina meblowa produkowana jest naturalnego drewna, a dokładnie z jego cienkich plastrów, wytworzonych na zasadzie skrawania płaskiego. Okleiny często posiadają lateksowe wykończenie, które jest nietoksyczne i bezwonne, co sprawia, że nadają się zarówno do pokoju dziecka, jak i dla alergika. Okleiny wysokiej jakości są niesamowicie odporne, również na zarysowania oraz płowienie. Oklein meblowych używamy głównie do renowacji mebli laminowanych oraz do odnawiania drzwi czy framug. Na rynku dostępne są także okleiny, które sprawdzają się do surowego drewna, natomiast powszechnie uważa się, że drewniane meble znacznie lepiej odnowić przy pomocy preparatów do renowacji drewna.

Jaka powinna być dobra okleina?

Dobrze wybrana okleina może zdobić meble przez wiele lat. Na co więc zwrócić uwagę w sklepie, aby cieszyć się nią przez długi czas? Jest kilka parametrów, na które warto zerknąć podczas wybierania okleiny meblowej. Pierwszym z nich jest grubość laminatu, która zapewnia łatwe czyszczenie i odporność. Kolejną kwestią jest klej. Powinien być na tyle mocny, aby utrzymać okleinę na meblach przez długi czas, natomiast musi być również łatwy do odklejenia, aby w razie chęci zmiany designu nie zniszczyć mebla. W sklepie warto również zwrócić uwagę na rozmiary. Powinny być one większe niż element, który chcemy nim okleić. Ostatnią kwestią jest wygląd. W głównej mierze zależy on od Twojej prywatnej preferencji, natomiast trzeba mieć na względzie to, że niektóre wzory będą powiększać optycznie pomieszczenie, a inne będą je pomniejszać.

Montaż okleiny meblowej

Okleinę w pierwszym etapie należy dokładnie przyciąć. Większość z nich posiada zazwyczaj kratki zaznaczone na warstwie ochronnej. Dzięki temu w łatwy sposób można od razu przystąpić do precyzyjnego docinania materiału.

Samo przyklejenie okleiny także nie jest trudne, natomiast wymaga koncentracji oraz niewielkiej wprawy. Warto na początek wziąć na warsztat mniejsze, płaskie powierzchnie. W przypadku okleiny bez warstwy klejącej, na przygotowaną podłogę lub element nakładamy klej, i dociskamy materiał do powierzchni. Warto również w miarę możliwości przycisnąć całość ciężkim przedmiotem do momentu związania kleju.